Tatuaż medyczny dla remed

Home / Tatuaż medyczny dla remed

Tatuaż medyczny

Gdy mówimy o tatuażu, to na myśli mamy przede wszystkim ozdobne wzory na ciele. Tymczasem dla wielu osób jest to sposób na ukrycie różnego rodzaju wad, defektów skóry czy chorób, który pozwala im poprawić swoją samoocenę, odzyskać pewność siebie i często powrócić do normalnego życia po ciężkich przejściach.
Tatuaż medyczny, czyli inaczej mikropigmentację medyczną, stosuje się jako metodę rekonstrukcyjną, maskującą lub rekonwalescencyjną. Polega ona na wprowadzeniu w naskórek odpowiednio dobranego pigmentu lub kilku odcieni pigmentów, tak aby zatuszować różnego rodzaju niedoskonałości skóry. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Do najbardziej popularnych należy mikropigmentacja piersi, blizn czy skóry głowy.
Mikropigmentację piersi stosuje się u kobiet po mastektomii, rekonstrukcji lub plastyce biustu, a także tych cierpiących na bielactwo. Umożliwia ona odtworzenie otoczki brodawki sutkowej, dzięki czemu piersi odzyskują naturalny wygląd. Inną grupą zabiegów stanowią te kamuflujące różnego rodzaju blizny, powstałe wskutek operacji, urazów, oparzeń, cesarskiego cięcia, plamy występujące przy chorobach skóry, a także naczyniaki i rozstępy. Pigmenty wyrównują koloryt skóry i redukują widoczność zmian. Z kolei w przypadku na przykład warg pełnią funkcję makijażu permanentnego i pozwalają odtworzyć ich kształt i naturalny kolor. Mikropigmentację stosuje się również na skórze głowy, zwłaszcza u osób, które nie mogą poddać się transplantacji włosów. Dzięki indywidualnie dobranym barwnikom, ukrywają ubytek włosów spowodowany alopecją, łysieniem plackowatym lub będący skutkiem chemioterapii. Wytatuowane na skórze głowy punkty imitują cebulki włosów i wizualnie zagęszczają owłosienie.
Remed specjalizuje się w szeroko zrozumiałej rehabilitacji urologicznej i uroginekologicznej. Miło nam przekazac, ze do zespołu dołączyła Malwinka Maranda, specjalizująca się właśnie w mikropigmentacji medycznej. Dzięki temu możemy naszych pacjentów otoczyć jeszcze bardziej kompleksową opieką i zaoferować różne możliwości poprawy ich wyglądu, a także pomóc tym, u których z powodów zdrowotnych nie można przeprowadzić innych zabiegów medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej.
Nasza specjalistka wspiera kobiety zmagające się z rakiem piersi i utratą niekwestionowanego atrybutu kobiecości. W piękny, artystyczny sposób pomaga przywrócić zwyciężczyniom walki z nowotworem poczucie własnej wartości i kobiecość. Jej talent pozwala odtworzyć brodawkę sutkową i jej otoczkę, np. po rekonstrukcji piersi metodą 3D
Pigmentacja medyczna to również zabieg wypełniania (tatuowania) skóry dopasowanym barwnikiem, który pozwala m.in. zakamuflować niechciane blizny operacyjne i pourazowe, przebarwienia skóry czy ubytki owłosienia.