Zaburzenia erekcji

Home / Rehabilitacja urologiczna / Zaburzenia erekcji

To jeden z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn w wieku dojrzałym. Polegają one na problemach z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu członka i w rezultacie także z osiągnięciem  orgazmu. Zaburzenia potencji najczęściej dotyczą mężczyzn w wieku dojrzałym, ale mogą również dotyczyć młodych mężczyzn.

Według statystyk ok. 50 proc. mężczyzn w wieku między 40 a 70-tym rokiem życia uskarża się na problemy z erekcją.

Według definicji WHO, zaburzenie erekcji – w skrócie ED (ang. Erectile Dysfunction) to stała bądź nawracająca niemożność osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji przez mężczyznę podczas stosunku seksualnego. Pod względem diagnostycznym zaburzeniem erekcji nazywa się dolegliwość niemożności wzwodu i erekcji w co najmniej 25% podejmowanych prób seksualnych. Powszechnym określeniem na to schorzenie jest impotencja, jednak ze względu na pejoratywne, często ironiczne i obraźliwe skojarzenia, stosuje się neutralny termin „zaburzenie erekcji”.

W leczeniu zaburzeń erekcji stosujemy :

leczenie farmakologiczne

kinezyterapię

Projekt Andros – ćwiczenia czynne w odciążeniu i z oporem – (oraz ćwiczenia mięśni dna miednicy przy pomocy Atlasu S6-PRIAPOS – ten rodzaj ćwiczeń wykonywany jest pod ścisłą kontrolą fizjoterapeuty).

Akustyczną falę uderzeniową na okolicę ciał jamistych

Głęboką magnetoterapię (Salus Talent)